Tusze

Producenci różnych modeli drukarek bardzo często przestrzegają swoich klientów przez wykorzystywaniem zamienników tuszy do produkowanych przez nich urządzeń drukujących. Najczęściej zachęcają do korzystania oczywiście z tuszy oryginalnych, bowiem zamienniki, według nich mogą mieć katastrofalny wpływ nie tylko na jakość druku, ale również żywotność urządzenia. Producenci mają rację, jednak tylko częściową, bowiem nie takim diabeł straszny, jakim chcą go przedstawić.

Zamienniki oryginalnych tuszy to produkty o wyjątkowo zróżnicowanej jakości (co można zobaczyć między innymi kupując zamienniki o oryginalne tusze do Canon Pixma MG3053). Jeśli już chcemy stosować zamienniki, co okazać się może bardzo opłacalne, warto rozważyć zakup tych, polecanych przez producenta danego modelu drukarki.

W słowach producentów drukarek odnośnie negatywnych konsekwencji stosowania zamienników tuszy jest jednak nieco racji. Użytkowcy wielu forów internetowych żalą się, że przez stosowanie marnej jakości zamienników, mają problemy z zapchaną głowicą, bardzo przekłamanymi kolorami, niewłaściwym rozkładem atramentu czy pojawiającymi się plamami i smugami na wydrukach. Nie jest to jednak reguła i nie każdy zamiennik jest zły oraz nie nadający się do jakiegokolwiek bezpiecznego dla urządzenia użytkowania. Wystarczy, że znajdziemy dobrej jakości zamiennik (niekoniecznie najtańszy) pochodzący od sprawdzonego producenta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *