Ile kosztuje tusz do drukarek HP?

Tusz do drukarki jest sporym wydatkiem, który warto brać pod uwagę, planując zakup drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego. Obecnie najpopularniejsza marką na rynku jest znane HP, które ma bardzo zróżnicowaną ofertę tuszy do każdego ze swoich modeli. Pytanie jednak, czy wybrać tusz oryginalny czy może szukać nieco tańszego zamiennika?

Ile kosztuje oryginalny tusz, a ile zamiennik?
Weźmy pod uwagę tusze do HP deskjet 3520. Jeśli chcemy kupić oryginalny tusz do tego modelu to jeden podstawowy kolor kosztuje 70-80 złotych. Przy wyborze pełnego pakietu 4 barw koszt zwiększa się do około 260-280 złotych. Oczywiście są to tusze oryginalne, sygnowane marką HP i dedykowane dla tego modelu. Na pewno nie jest to niska cena, jednak oryginalne tusze do HP deskjet 3520 mogą starczać na dłużej niż zamienniki i cechują się wyższą jakością (zobacz). Zamienniki są jednak tańsze i to ich główna zaleta – mogą kosztować od 30% do nawet 50% mniej od tuszu oryginalnego.

W takim razie, który tusz wybrać?
Decyzja odnośnie wyboru konkretnego tuszu do HP  powinna zależeć już od użytkownika. Oczywiście producent zaleca stosować tylko tusze oryginalne i nie jest to marketingowe zagranie. Z zamiennikami zawsze jest problem, ponieważ tak naprawdę nie wiemy ile taki tusz nam posłuży i czy w ostatecznym zestawieniu naprawdę okaże się tani. Jedni kupują tusze oryginalne, jednak są osoby które chwalą sobie zamienniki.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *